Hot Kraj

Jest NOWY marszałek-senior! Nie uwierzycie kto.

Andrzej Duda wyznaczył nowego marszałka sejmu. To były szef MON.

Prezydent Andrzej Duda na marszałka seniora Sejmu wyznaczył Antoniego Macierewicza. To były szef MON, który zasłynął z asystenta Bartłomieja Misiewicza oraz wypadku jego kolumny koło Torunia. Z kolei marszałkiem Senatu została Barbara Borys-Damięcka. Prezydent Duda miał do wyboru 10 kandydatów, którzy wśród posłów są najstarsi wiekiem. Pierwsze posiedzenie nowego parlamentu odbędzie się 12 listopada.

– Panu prezydentowi ogromnie zależało na tym, aby dokładnie tak, jak to było w 2015 roku, marszałkiem seniorem w Sejmie był ktoś, kto miał piękną kartą opozycyjną – ktoś, kto szczególnie w tym roku, 30. rocznicy pierwszych częściowo wolnych wyborów do polskiego Sejmu, zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu był pan minister Antoni Macierewicz – mówił rzecznik prezydenta Błażej Spychalski.

Poinformował także, że pierwsze posiedzenie nowej kadencji Sejmu odbędzie się 12 listopada o godzinie 12, natomiast Senat swoje pierwsze w tej kadencji obrady rozpocznie tego samego dnia o godzinie 16.

– Oczywiście, pan prezydent będzie brał udział zarówno w pierwszym posiedzeniu Sejmu, jak i w pierwszym posiedzeniu Senatu. Są planowane wystąpienia pana prezydenta zarówno w Sejmie, jak i w Senacie – dodał rzecznik prezydenta RP.

Komentarze