Aktualności Hot Lifestyle

Czasami szczęściu trzeba dopomóc. Możesz znaleźć wymarzoną pracę, jeśli najpierw…

Na dzień dzisiejszy rynek pracy jest bardzo bogaty, dlatego łatwo znaleźć coś dla siebie. Trzeba jednak mieć się na baczności i starać się wyprzedzać konkurencję o pół kroku.

Wówczas wzrastają nasze szanse znalezienia pracy, o której marzyliśmy i do której idziemy codziennie z uśmiechem. Lecz z racji tego, że chętnych do pracy nigdy nie brakuje, warto mieć tak zwanego asa w rękawie, który może wyróżnić nas na tle innych kandydatów. I tym razem nie chodzi o imponujące doświadczenie, wykształcenie i tym podobne. Czasami potrzeba czegoś więcej. W tym artykule przedstawimy trzy bardzo ważne rzeczy, o których rzadko myślimy podczas poszukiwania pracy. Wszystkie dotyczą rekrutacji. 

W pierwszej kolejności zastanów się: czy jestem widoczny? Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że niektórzy pracodawcy lubią szukać dodatkowych informacji o kandydatach. Dlatego warto założyć sobie konto na portalach takich, jak Goldenline. Nasz profil powinien być skrupulatnie uzupełniony, gdyż ma zachęcać do nawiązania z nami kontaktu lub uzupełnić informacje, których mogło zabraknąć w wysłanym CV. 

Postaraj się jednak składać CV bezpośrednio do firmy, którą jesteś zainteresowany. Naprawdę, mnóstwo osób idzie na łatwiznę i aplikuje za pośrednictwem serwisów ogłoszeniowych. Tym sposobem ich zgłoszenia giną wśród setek pozostałych. Twoje szanse wzrosną jeszcze bardziej, jeśli uda Ci się aplikować do firmy, która nie publikuje ogłoszeń za pośrednictwem innych serwisów. Dla pracodawcy jest to czytelny sygnał, że na poważnie interesujesz się tą posadą. 

I na koniec: warto walczyć do samego końca. Jeżeli wiesz, że jesteś idealnym kandydatem na to jedno konkretne stanowisko, to nie odpuszczaj tak łatwo. Przede wszystkim nie poddawaj się, gdy telefon milczy. Może zapomnieli do Ciebie oddzwonić, a może po prostu sprawdzają, czy Ci zależy. Jeśli pokażesz pracodawcy, że jesteś cały czas zainteresowany i do samego końca się starasz, on z pewnością to doceni. Nie martw się, że telefon lub najlepiej mail z zapytaniem o wynik rekrutacji będzie nietaktem. Masz całkowite prawo wiedzieć, na jakim etapie jesteś.

Komentarze