Hot Kraj

ATAK ZIMY! Śnieg i nawet -20 stopni!

Atak zimy w Europie? Zdaniem synoptyków to może być zima trzydziestolecia.

Prognozy na grudzień, styczeń i luty zaskoczyły wszystkich. Okazuje się, że czeka nas zima trzydziestolecia. 

Jeszcze kilka tygodni temu meteorolodzy sprawę stawiali jasno – zima będzie łagodna. Jak wynikało z prognoz synoptyków zima 2019/2020 miała być ciepła i sucha. Jednak teraz okazuje się, że modele matematyczne nie uwzględniły cyklu słonecznego. Po jego dodaniu okazało się, że czekają nas rekordy ujemnych temperatur.

Najmroźniejsza od 30 lat zima zamiast temperatury powyżej 0 i deszczu? Wszyscy, który uwielbiają śnieg byli mocno zawiedzeni poprzednimi prognozami. Z tych wynikało jasno – święta staną pod znakiem ciepłego powietrza i deszczu. Jednakże z najnowszych prognoz wynika zupełnie co innego. Synoptycy zgodnie ostrzegają – Europę czeka mroźna zima!

Długoterminowe prognozy nie uwzględniały wpływu aktywności słonecznej na temperaturę. Jak wiadomo cykl słońca trwa 11 lat. W tym okresie gwiazda zmienia swą aktywność z maksymalnej do minimalnej.

Im aktywność jest mniejsza, tym temperatura na ziemi spada niżej. Aktualnie gwiazda Układu Słonecznego zmniejsza swoją aktywności. Wniosek? Będzie coraz zimniej.

Część synoptyków porównuje aktywność słońca do roku 2009. Wówczas u naszych zachodnich sąsiadów wystąpiły rekordowo niskie temperatury. Jednak inni meteorolodzy idą dalej i sugerują mrozy na poziomie tych z zeszłej dekady. Zapowiada się zima 30-lecia!

Dodatkowo do Europy napływa arktyczne powietrze znad Syberii. Jeżeli prognozy się potwierdzą, to mróz sięgnie -20 stopni Celsjusza i będzie z nami w styczniu i lutym.

Fot. YouTube

Komentarze